Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta tekmovanje razreda 470 na olimpijskih igrah v Tokiu končali na petem mestu in sta po zaključni regati za medalje, v kateri sta bili sedmi, izgubili eno mesto (69 točk). Zlato sta osvojili Britanki Hannah Mills in Eilidh McIntyre (37 točk).
ISKRENE ČESTITKE ZA ODLIČEN USPEH: Mrakova in Macarolova zaključili olimpijske igre na 5. mestu (FOTO)
Slovenija

Millsova je tudi z drugo flokistko pred petimi leti v Rio de Janeiru osvojila zlato. Drugo mesto je pripadlo Poljakinjam Agnieszki Skrzypulec in Jolanti Ogar, tretje pa Francozinjam Camille Lecointre in Aloise Retornaz.
To je bila tudi zadnja končna odločitev v jadranju na teh OI in obenem zadnja nasploh v tem razredu ločeno za moške in ženske na posameznih jadrnicah; poslej bodo na vsaki od njih mešane ekipe.
Tako pa so za njiju navijali v Portorožu.
????????⛵???? Regata za medalje 470 Tina Mrak-Veronika Macarol Sailing Team
Objavil/a Jadralna zveza Slovenije - Slovenian Sailing Federation dne Torek, 03. avgust 2021
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Zadnje z obale
Več kronike
ZNOVA KAOS NA PRIMORSKI AVTOCESTI: Prevrnjen avtodom povsem ohromil promet (VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
24.6.2026 ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
24.6.2026 ob 08:51
