Več deset rezervoarjev z visoko radioaktivno vodo v japonski jedrski elektrarni Fukušima je zaradi obilnih padavin poplavljenih in ni izključeno, da je nekaj radioaktivne vode izteklo v Tihi ocean, je danes po poročanju tujih tiskovnih agencij sporočil operater nuklearke Tepco.
Iz Fukušime najverjetneje ponovno izpust radioaktivne vode v ocean
Kronika
Poplavljeni rezervoarji so zadnja od številnih težav, ki jih ima Tepco z v potresu in cunamiju marca 2011 poškodovano nuklearko. Premier Šinzo Abe je sicer izjavil, da so razmere glede Fukušime "pod nadzorom", poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Tepco je naredil tisoč rezervoarjev, v katerih skladiščijo radioaktivno vodo iz poškodovane nuklearke, se pa obenem ves čas bori proti puščanju vode iz rezervoarjev.
Avgusta letos je iz enega od rezervoarjev izteklo 300 ton radioaktivne vode. Tepco je takrat prav tako sporočil, da bi lahko nekaj te vode odteklo v ocean.
Japonski se sicer po napovedih vremenoslovcev približuje nov tajfun, ki bi lahko državo dosegel še ta teden, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Regional priporoča
Več kronike
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
26.6.2026 ob 16:19
PRI RDEČI LUČI JE POČILO: Voznik štirikolesnika je končal na izolski urgenci
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:58
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
26.6.2026 ob 13:57
BREZ GLAVE PRI BERTOKIH: Voznik krepko pretiraval, sledil je takojšen ukrep
M.U.
-
26.6.2026 ob 13:26
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
NA TOLMINSKEM SE JE SMRTNO PONESREČIL PADALEC: Med letom se mu je zaprlo padalo
A.P.
-
danes ob 10:08
VAŠA KLIMA VAS LAHKO DRAGO STANE: Zaradi teh napak boste plačali več za elektriko
A.P.
-
danes ob 09:14
