V reki Badaševici pri Mandraču v Kopru je bilo včeraj zvečer opaženo onesnaženje vode, ki ga je po pripovedovanju okoliških prebivalcev spremlja tudi smrad. Kot poročajo, naj bi v vodi opazili tudi temne usedline, ki bi po njihovem mnenju lahko nakazovali onesnaženost s fekalijami. Na terenu smo preverili trenutno stanje. Smradu nismo zaznali, izlivanje obarvane vode pa se nadaljuje.
KAJ SE DOGAJA PRI KOPRSKEM MANDRAČU? V Badaševico se izliva obarvana voda (FOTO, VIDEO)
Koper

Že včeraj zvečer so okoliški prebivalci opazili, da je prišlo do onesnaženja vode reke Badaševice pri Mandraču v Kopru. Tako je tudi danes; zjutraj se je obarvan madež širil vse do mostu, od tam pa nadaljeval pot v morje.

Po pripovedovanju domačinov je smrad nekoliko manjši, kot je bil zvečer. Zaskrbljeno se sprašujejo, ali nemara ne gre zgolj za meteorne vode, ampak tudi za bolj problematične izlive.
Pri pristojnih službah smo preverili, kaj je vzrok onesnaženja in ali je bil morebiten izliv že zaznan oziroma prijavljen. Odgovore bomo objavili takoj po prejemu.
Komentiraj
va cagar |
23 .07. 2025 ob 10: 23
6
Meteorne vode? Kje pa je dež? Butasto razmišljanje. Namesto bulit v badaševico sprehod po liniji pa boste našli vzrok
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
včeraj ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
včeraj ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
včeraj ob 13:57
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
včeraj ob 15:24
