V sredo je predsednik deželne vlade Furlanije - Julijske krajine (FJK) Massimiliano Fedriga podpisal novo odredbo, v njej pa ni več obveznega zakrivanja nosu in ust na vseh javnih površinah. Na prostem so obrazi od četrtka lahko odkriti, potrebno pa bo ohranjati varnostno razdaljo.
MASKE V FJK NISO VEČ OBVEZNE: Pozor, vseeno jo morate imeti pri sebi!
Trst

Na krajih, kjer ni mogoče ohranjati varnostne razdalje, si je v FJK potrebno nadeti masko. Zakrivanje nosu in ust je še vedno obvezno ob vstopu v trgovine, lokale in poslovne prostore.
Z odredbo se odpirajo zdravilišča, centri dobrega počutja, fitnesi, gorske koče, uradi javnih ustanov, kinodvorane, gledališča, otroška igrala, šagre, sejmi, uradi javnih ustanov …
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometrski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
