NA PRVI TEKMI V KOPRU: Črne minute sredi drugega polčasa so slovenske rokometaše stale zmage (FOTO)

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v neposrednih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2025 na prvi tekmi v Kopru danes izgubila s Švico s 26:27 (15:12). Moštvi se bosta na povratni tekmi pomerili v nedeljo v Winterthurju.

Švicarji v Kopru za gol boljši. Nič še ni izgubljenega, drugi polčas v nedeljo v Wintherthurju.???????? #miSlovenci

Posted by Rokometna zveza Slovenije / Handball Federation of Slovenia on Thursday, May 9, 2024

Črne minute sredi drugega polčasa so slovenske rokometaše stale zmage na prvi tekmi s Švico. Gosti so po zaostanku s tremi zadetki v prvem polčasu v drugem pokazali drugačen obraz, predvsem pa so izkoristili napake Slovenije v drugem polčasu. Švicarji so tako v 48. minuti povedli s 23:20, Slovenija je v nadaljevanju strnila vrste, zmanjšala zaostanek in celo izenačila na 25:25, a je Švica v zaključku znova našla prave odgovore.

V ključnih minutah se je izkazal prvi strelec Švicarjev Manuel Zehnder, ki je tekmo končal z osmimi zadetki. Šest jih je prispeval Lenny Rubin.

Po prvem polčasu trije goli prednosti za Slovenijo, ki vodi s 15:12.???????? #miSlovenci

Za Slovenijo, ki ji je v drugem polčasu manjkalo nekaj napadalne učinkovitosti, je pet zadetkov dosegel Aleks Vlah, štiri jih je dosegel Domen Novak.

Reprezentanci se bosta na povratni tekmi pomerili v nedeljo ob 16. uri.

joe jaxson |  09 .05. 2024 ob  22: 39