Prve analize snovi iz sumljive pisemske pošiljke, ki so jo danes prejeli v prostorih Radiotelevizije Slovenija (RTVS), kažejo, da snov ni nevarna za zdravje in življenje ljudi, so sporočili s Policijske uprave Ljubljana. Policisti še nadaljujejo z zbiranjem obvestil.
SUMLJIVA POŠILJKA NA RTV: Prve ugotovitve kažejo, da ni nevarna
Kronika

Policisti so danes nekaj po 10. uri prejeli obvestili o prejemu sumljive pisemske pošiljke na RTVS v Ljubljani, ki je bila naslovljena na novinarki RTVS Eugenijo Carl in Mojco Šetinc Pašek. Nobena oseba ni bila v karanteni. Pošiljko so zavarovali in poslali v analizo. Med intervencijo je bil za nekaj časa oviran promet na Kolodvorski ulici.
Vodstvo RTVS, novinarji in uredniki informativnega programa Televizije Slovenija ter vsi zaposleni na RTVS napad najostreje obsojajo, so zapisali v sporočilu. Sicer so na RTVS ob tem dogodku tudi opozorili, "da je v Sloveniji treba okrepiti kulturo javnega dialoga in za vsako ceno ohraniti neodvisnost in avtonomnost novinarskega dela".
Komentiraj
Erazem |
16 .06. 2019 ob 10: 22
0
Meni je na "javni" RTV marsikaj sumljivo. Od obveznega davka zanjo naprej.
O "neodvisnosti in avtonomnsoti novinarskega dela" pa nekje drugje, prosim... Vsekakor ne pri teh dveh novinarkah...
Regional priporoča
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
