V Ribiškem naselju je bilo sinoči bučno in veselo, saj je bila devinsko-nabrežinska občina uradno razglašena za Mesto vina 2022 (Città del Vino). Ocenjevalna komisija italijanskega Vsedržavnega združenja mest vina je sporočila, da je dvoboj med Menfijem na Siciliji in Nabrežino, pripadel slednji.
NABREŽINA BO MESTO VINA 2022: V dvoboju ugnali Siciljance, pridružujejo se slovenske občine
Trst
T.K.
-
Uredništvo/Primorski dnevnik
-
Foto: Facebook Duino Aurisina Devin Nabrežina NEWS, Canva
-
30.10.2021 ob 09:06

Nabrežinci so se za naziv potegovali že drugo leto zapored, s podporo vinskih mest Furlanije-Julijske krajine ter sosednjih občin in ustanov. Kandidaturo so podprli z obsežnim programom, kar 33 turističnih, kulturnih, okoljskih, izobraževalnih in družabnih dogodkov z vinsko noto so pripravili.
Dogodki bodo potekali med februarjem in decembrom 2022. Sodelovalo bo 25 furlanskih občin, 15 občin iz Slovenije in Hrvaške, 13 združenj Proloco in 218 različnih javnih in zasebnih subjektov, ki se jim pridružujejo tudi kmetije.
Komentiraj
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
VEČURNA ZAPORA SKRIVALA TRAGEDIJO: Policija razkrila razlog dramatične intervencije
M.U.
-
danes ob 11:42
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometrski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
