V soboto ob 18.40 je po neurju z močnim nalivom večja količina vode v potoku Fratarica blizu Loga pod Mangartom trem udeležencem soteskanja onemogočila izhod iz soteske, so sporočili s Policijske uprave (PU) Nova Gorica. Vse tri so nepoškodovane iz tolmuna s pomočjo vrvne tehnike rešili reševalci Gorske reševalne službe (GRS) Bovec.
NALIV JIM JE ZAPRL IZHOD IZ SOTESKE FRATARICE: Turisti ostali ujeti v tolmunu
Kronika

Skupina šestih udeležencev, državljanov Nemčije in Madžarske, se je pod vodstvom vodnika v popoldanskih urah odpravila na soteskanje v potok Fratarica. Med njihovim soteskanjem je prišlo do nenadne spremembe vremena na območju Loških sten, zaradi česar je po strugi potoka že po nekaj minutah pritekla večja količina vode.
52-letna Nemka, mladoletni Nemec in 32-letna Madžarka so ostali ujeti v tolmunu.
Vse tri so nepoškodovane iz tolmuna s pomočjo vrvne tehnike rešili reševalci GRS Bovec, so še sporočili iz PU Nova Gorica.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
