V Italiji je 36-letnica, ki ima samo polovico srca, oziroma en srčni prekat, rodila dvojčka. S carskim rezom ju je rodila v rimski bolnišnici univerze Gemelli. To je prvi tovrstni primer v Italiji in šele četrti na svetu, poroča italijanska tiskovna agencija Ansa.
ODLOČENA, DA POSTANE MAMA: Italijanska s pol srca rodila dvojčka
Svet
Da je 36-letnica s prirojeno hudo boleznijo srca rodila, so omogočili tako njena odločenost kot tudi specialisti rimske pediatrične bolnišnice Bambino Gesu, ki so zanjo skrbeli od otroštva, pa tudi specialisti bolnišnice univerze Gemelli, kjer je rodila s carskim rezom.
Mati in dvojčka, deček in deklica, so dobro, so sporočili iz bolnišnice. Novopečena mati pa je povedala, da se je zavedala tveganja, ki sta jo zanjo predstavljala nosečnost in porod, ker ima samo polovico srca, da pa je hotela biti mama. Občutke ob rojstvu dvojčkov je označila za nepopisne.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz sveta
Zadnje z obale
Več kronike
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
24.6.2026 ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
24.6.2026 ob 08:51
IZBRALA JE NAPAČNO BRISAČO: Razplet v Portorožu se ni izšel po njenih načrtih
M.U.
-
24.6.2026 ob 08:11
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45

