Včeraj ob 10.26 je Policijska uprava (PU) Koper prejela obvestilo, da je na Serminu prišlo do onesnaženja zemljišča zaradi iztekanja dizelskega goriva. Po doslej znanih podatkih naj bi izteklo med 3000 in 4000 litrov dizla.
OKOLJSKA BOMBA NA SERMINU: Iz cevovoda je izteklo več tisoč litrov dizla
Kronika
Vzdrževalci so takoj po zaznavi uhajanja ukrepali in zaprli cevovod, iz katerega naj bi gorivo iztekalo. Prav tako so že odstranili napito zemljo ter tako omejili širjenje onesnaženja.
Na kraj dogodka so prišli tudi kriminalisti PU Koper, ki so skupaj z inšpektorjem za okolje opravili ogled ter zavarovali vzorce zemljine za nadaljnje analize. Kriminalisti nadaljujejo z intenzivnim zbiranjem obvestil in preiskujejo sum storitve kaznivega dejanja obremenjevanja in uničevanja okolja iz malomarnosti.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
danes ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
danes ob 08:51
Več trendov
Novo iz Slovenije
SLADKO V POČITNICE: Občina Divača otrokom 'častila' osvežujoč začetek poletja (FOTO)
T.K.
-
danes ob 14:54


Pred leti se je enako poročalo o onesnaženju Rižane pa naslednji dan ni nihče več poročal o tem.
Inšpektorji ali njihovi šefi imajo tudi svojo ceno.