V soboto ob 14.08 so novogoriške policiste obvestili, da je na območju plezalne stene Gradiška Tura, smer Velika Drča, z višine približno šestih metrov v globino padel in se poškodoval 48-letni alpinist.
PADEL S ŠESTIH METROV V GLOBINO: Med plezanjem se mu je odlomil oprimek
Kronika

Alpinist je skupaj s soplezalcem plezal zadnji raztezaj. Med plezanjem se mu je odlomil oprimek in padel približno šest metrov v globino. Pri trku v steno si je poškodoval nogo in hrbet.
Na kraju so posredovali reševalci GRS Tolmin, ki so poškodovanca oskrbeli, nato pa so ga prevzeli člani dežurne ekipe HNMP – GRZS, ki so ga z vojaškim helikopterjem odpeljali na nadaljnje zdravljenje v ljubljanski klinični center. Glede na vsa ugotovljena dejstva so ajdovski policisti tujo krivdo izključili in bodo o nesreči s pisnim poročilom obvestili novogoriško okrožno državno tožilstvo.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometrski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
