Hrvaška policija je pridržala 67-letnega močno vinjenega slovenskega državljana, potem ko je v noči na ponedeljek z avtomobilom zapeljal s cestišča v hrvaški Istri in obstal v blatu, je danes sporočila policijska uprava v Pulju. Pri Slovencu so namerili skoraj tri promile alkohola v krvi.
PONOČI V ISTRI PRIDRŽALI MOČNO VINJENEGA SLOVENCA: Vozil, dokler ni obtičal v blatu, grozi mu zaporna kazen
Kronika
Fotografija je simbolična.
Okoli polnoči se je 67-letni Slovenec peljal z avtomobilom s slovensko registracijo iz Buj proti Umagu. V naselju Petrovija je zapeljal s ceste in nato nadaljeval kar po zemlji, dokler se avtomobil ni ustavil v blatu, so zapisali na spletni strani istrske policije. Namerili so mu 2,97 promila alkohola v krvi.
Voznika so pridržali do streznitve, prijavili pa ga bodo tudi sodniku za prekrške. Hrvaški zakon o varnosti prometa na cestah predvideva med 10.000 in 20.000 kun (med 1333 in 2666 evrov) denarne kazni ali zaporno kazen do 60 dni za voznike, ki imajo v krvi več kot 1,5 promila alkohola.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
ZNOVA KAOS NA PRIMORSKI AVTOCESTI: Prevrnjen avtodom povsem ohromil promet (VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
TRENUTKI GROZE PRI BLEJSKEM GRADU: Otroka po padcu reševali s helikopterjem
B.Č.
-
24.6.2026 ob 14:53
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
24.6.2026 ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
24.6.2026 ob 08:51
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
