TONI VODIŠEK NAPREDOVAL NA TRETJE MESTO: Koprčan je zmagal dve od štirih današnjih regat

Koper

Četrti regatni dan na Pokalu princese Sofije se je začel v megli, ki je močno zmanjšala tudi vidljivost. Ko se je ta razkrojila in je bilo na regatnem polju mogoče začutiti tudi blago sapico, so se jadralci odpravili na vodo. Tudi danes so naši jadrali zelo dobro in še napredovali v skupnih uvrstitvah.

Toni Vodišek

Še naprej gre najbolje Koprčanu Toniju Vodišku v formuli kite, ki v zlati skupini nadaljuje z izvrstnimi nastopi - od štirih današnjih regat je dve zmagal, v eni je bil drugi in v zadnji (23.), a se mu ta rezultat ne upošteva. Napredoval je na skupno tretje mesto. Zaplet v zadnji današnji regati Vodišek pojasnjuje takole: “Na žalost me je na začetku regate nekdo zapletel, rekel 'pardon' in pustil regato, a sem vesel, da sem tudi to regato vseeno lahko odvozil. Sedaj pa se gremo z visoko glavo naprej boriti za čim višje stopničke!"

Tudi Marina Vodišek jadra vse bolje. Danes je v prvem plovu sicer prijadrala (DNC), a nadaljevala z 9. in 15. mestom, s tem pa včerajšnjo uvrstitev še nekoliko izboljšala, po današnjem dnevu je 19.

Jadralci razreda ILCA so odjadrali dve regati. Žan Luka Zelko je v prvi spet jadral odlično in končal na 4. mestu v zlati skupini, v drugi regati pa v prvi stranici v veter jadral v vodilni skupini, potem pa nekaj izgubil in zaključil na 24. mestu. S tem je močno izboljšal tudi skupno uvrstitev, z včerajšnjega 33. mesta se je povzpel na 16. mesto v močni konkurenci 193 jadralcev.

Tudi Lin Pletikos nadaljuje nastope v zlati skupini, danes je prijadrala na 54. in 32. mesto v skupini in s tem za eno mesto napredovala v skupni uvrstitvi, trenutno je na 57. mestu.

Jadralke v razredu iQFOiL, kjer se meri tudi Lina Eržen, na žalost danes zaradi nezanesljivih vetrovnih razmer ponovno niso jadrale. “Čakali smo do 15.30, potem so odpovedali jadranje za danes. Jutri je podobna napoved, upamo, da odvozimo kaj,” je pojasnil Igor Eržen.

joe jaxson |  04 .04. 2024 ob  23: 04