V kemični tovarni v beneški industrijski četrti Marghera je danes odjeknila eksplozija. Po prvih podatkih sta bila poškodovana dva zaposlena v tovarni. Nad območjem se vije velik oblak dima, ki je po poročanju lokalnih medijev viden daleč naokoli. Beneške občinske oblasti so prebivalce pozvale, naj zaprejo okna in vrata ter ostanejo doma.
GROZLJIVKA V BENETKAH: Eksplodirala kemična tovarna, dva poškodovana (VIDEO)
Kronika

Prebivalcem so pristojne oblasti po poročanju avstrijske tiskovne agencije APA tudi svetovale, naj okna zatesnijo z mokrimi krpami, da bi tako preprečili, da bi se v notranjost prostorov širil strupeni dim. Tamkajšnja civilna zaščita je posvarila pred nevarnostjo novih eksplozij na območju tovarne. Pristojni tudi upajo, da bo dež, ki trenutno pada nad Benetkami, pripomogel k zmanjšanju črnega dimnega oblaka.

Požar, ki je nastal po eksploziji, trenutno gasi osem gasilskih enot. Več avtobusih povezav, ki vodijo do Marghere, so preusmerili. Sindikati so že več let opozarjali na varnostne pomanjkljivosti v tovarni.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
