JADRANKA ŠTURM: "Od več kot 200 članov stranke Mojce Kleve Kekuš ni evidentiral nihče"

Koper

Dogajanje v koprski občinski organizaciji Socialnih demokratov po izvolitvi novega vodstva še naprej odmeva. Potem ko so nekateri dolgoletni člani razplet volilnega zbora označili za "avtobusno demokracijo", se je za naš portal odzvala koprska občinska svetnica Jadranka Šturm Kocjan, ki očitke zavrača in poudarja, da gre za popolnoma legitimno izvoljeno novo vodstvo.

Mojca Kleva Kekuš

V koprski SD so prejšnji teden izvolili novo vodstvo. Za predsednika občinske organizacije je bil izvoljen Stojan Prinčič, podpredsednik je podjetnik Vejsil Hot, podpredsednica pa Gordana Mileusnić. Tak razplet glasovanja je sprožil nezadovoljstvo nekaterih članov, iz stranke pa je izstopila nekdanja evropska poslanka Mojca Kleva Kekuš, ki je za RTV Slovenija dejala, da dogajanje na volilnem kongresu po njenem mnenju ni bilo demokratično, čeprav so bile volitve izvedene korektno. Kot je poudarila, je bilo zanjo sporno predvsem to, da vodilne funkcije prevzemajo ljudje, ki po njenem mnenju "nikoli niso bili blizu stranke in njenih vrednot".

Stojan Prinčič

O odhodu iz stranke razmišlja tudi nekdanji poslanec SD Marjan Križman, dolgoletni član SD. Križman sicer ne problematizira formalne pravilnosti postopka, izraža pa predvsem presenečenje nad načinom, kako je prišlo do zamenjave vodstva koprske organizacije. Kot pravi, ne dvomi, da je bil zbor izveden skladno s pravili stranke, vendar ga moti način. "Ne vem, če je bilo vse po pravilniku, to vedo drugi. Ampak način, kako je prišlo do preglasovanja in zbora članov, je zelo čuden in nerazumljiv. To ni nekaj, kar bi bilo naši stranki običajno," je dejal za Regional.

Križman je bil sicer tudi tisti, ki je predlagal Mateja Tašner Vatovca za predsednika, ki pa ni bil izvoljen.

Šturm Kocjan: "Približno 50 novih članov se je stranki pridružilo v obdobju dveh let"

Na očitke se je zdaj odzvala koprska občinska svetnica Jadranka Šturm Kocjan, ki poudarja, da je včlanjevanje novih članic in članov potekalo postopoma. Kot navaja, se je približno 50 novih članov stranki pridružilo v obdobju dveh let, volitve pa so potekale skladno s pravili in statutom Socialnih demokratov, nad njimi pa je bdela tudi centrala stranke v Ljubljani.

Šturm Kocjan kategorično zavrača tudi očitke o "avtobusni demokraciji". Kot je dejala za Regional, so člani na zbor članstva prišli peš ali s kolesi.

Jadranka Šturm Kocjan

Ob tem v koprski SD izpostavljajo tudi izkušnje novega predsednika. Stojan Prinčič je bil več let direktor poslovne enote Deželne banke Slovenije, vodja predstavništva Zadružne kmetijske banke, opravljal pa je tudi druga vodstvena delovna mesta. Družbeno je aktiven predvsem na področju športa, od leta 2013 pa je predsednik Športnega društva Partizan Koper.

V novem vodstvu koprske SD je poleg podpredsednika Vejsila Hota, ki je član stranke SD že 16 let, tudi podpredsednica Gordana Mileusnić, samostojna podjetnica, ki se več kot 15 let ukvarja z računovodskimi storitvami oziroma vodi računovodski servis.

Odstop po tem, ko ni prejela podpore članstva?

Šturm Kocjan ravnanje in odstop Mojce Kleve Kekuš pripisuje predvsem temu, da je nihče od več kot 200 lokalnih članov ni evidentiral za nobeno funkcijo.

Novo vodstvo koprske SD je po izvolitvi sporočilo, da v Koper prihaja "nov veter socialne demokracije". Ob tem poudarjajo, da želijo organizacijo odpreti, povezovati članstvo in oblikovati konkretne rešitve za razvoj Kopra.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
Moja malenkost |  26 .06. 2026 ob  11: 22
Slovenci nismo nič drugačni od drugih narodov in po navadi volimo tiste ki so simpatični in se na plakatih lepo smejijo. Me pa zanima rezultat volitev če bi te osebe iz plakatov osebno poznali. Mislim da če je nekdo uspešen poslovnež, se odloči za politično kariero iz poslovnega razloga in ne zato da bi rad kaj dobrega naredil za ljudi v skupnosti temveč za svoje dobro. Lahko da se motim a zgodovina kaže drugače.
Marjo z Montinjana |  26 .06. 2026 ob  11: 16
Bruta me la vedo. Sami forešti, ki nan bodo kumanderali. Ma ke mone ki smo mi drugi