NA POSNETKU V GASILSKI UNIFORMI IN GOL DO PASU: Za nekatere striptiz, za direktorico pa smešno simpatičen ples

Koper

Center starejših Deos Koper se je znova znašel v središču pozornosti javnosti, potem ko so zaposleni razkrili podrobnosti rojstnodnevnega praznovanja, ki je 10. junija potekalo v prostorih doma. Namesto napovedanega delovnega sestanka je zaposlene pričakalo presenečenje: nastop moškega, ki se je med plesom slekel do pasu. Direktorica centra Tinkara Godec je navedbe o striptizu zavrnila in zatrdila, da je šlo zgolj za "smešno simpatičen ples" brez kakršnekoli spolno obarvane vsebine, navedbe pa označila za "zlonamerne". Medtem posnetki z rojstnodnevne zabave kažejo moškega, oblečenega v gasilsko uniformo, ki se ob glasbeni spremljavi postopoma sleče do pasu, pri tem pa izvaja opolzke gibe.

Kar je za vodstvo Deosa "smešno simpatičen ples", je za druge striptiz. Center starejših Deos Koper se je znova znašel v središču pozornosti, potem ko so v javnost prišle informacije o rojstnodnevnem praznovanju, ki je 10. junija potekalo v prostorih doma in med katerim je moški v gasilski uniformi zaplesal tako, da se je med zibanjem v bokih postopoma slekel do pasu.

Direktorica Tinkara Godec je navedbe zaposlenih o striptizu zanikala"Poudarjamo, da to nikakor ni pomenilo ali predstavljalo striptiza ali drugega neprimernega vedenja. Za obilico smeha je zgolj dodatno poskrbel animator, ki je oblečen v gasilca izvedel smešno simpatičen ples, ki je trajal vsega dobro minuto in ni vseboval nikakršnih znakov spolno obarvane vsebine." 

Navedbe je označila za "zlonamerne in predvsem škodujejo ugledu CS Koper ter vseh zaposlenih in družbe DEOS, d.o.o. kot celote, saj zaposleni nikakor niso bili izpostavljeni spolno obarvani vsebini, na kar namigujete".

Ali ugledu Deosa škodujejo novinarski zapisi ali to, kar se v njem dogaja?

Posnetki, ki smo jih pridobili s strani več virov, postavljajo trditev Godec o "smešno simpatičnem plesu" v precej čudno luč. Na njih je vidno, kako se moški v gasilski uniformi ob glasbeni spremljavi postopoma slači. Najprej odvrže rokavice, nato čelado, nato si odpre zgornji del, pod katerim je gol, in razgalja ramena ter sprednji del telesa. Ob tem miga, počepne in se dotika svojega telesa.

Po razlagi Slovarja slovenskega knjižnega jezika je striptiz "točka, navadno v nočnem lokalu, med katero se nastopajoča plesalka ali plesalec postopoma slači". Ali prizori ustrezajo definiciji striptiza oziroma ali predstavljajo zgolj "smešno simpatičen ples" prepuščamo presoji bralcev, prav tako odgovor na vprašanje, ali ugledu "CS Koper ter vseh zaposlenih in družbe DEOS, d.o.o. kot celote" res škodujejo informacije, objavljene v medijih na osnovi preverjenih dejstev, ali dogajanje v sami ustanovi.

Deli novico:

Komentiraj

Za komentiranje je potrebna  Prijava  oz.  Registracija
Krneki |  22 .06. 2026 ob  23: 05
Super cool bi bilo, ce bi se sedaj ena gasilska brigada pojavila na kopaliscu in sla v vodo z vso opremo.
Zvitalisica |  22 .06. 2026 ob  16: 10
Janci99, odlicno napisano, ni kaj dodat.

Samo obcutek za to kaj je prav in kaj ni, kaj je se v mejah sprejemljivega in kje je rdeca linija, ki jo sleherni od nas ne sme prestopiti, je pa ze davno zginila.
Janci99 |  22 .06. 2026 ob  15: 29
Afera na afero nekateri pa še vedno govorijo o etičnih zaposlenih, moralnem vodstvu in vrhunskih storitvah... Etični in moralni so edino tisti, ki so obedelodanili tovrstno dogajanje. In sedaj se želi afera na afero iz DEOSA prikriti še z lažmi, manipulacijami in izgovori, da to ni nič takšnega. Seveda ne bi bilo nič takšnega, če bi se to dogajalo v striptiz klubu ali na domači rojstnodnevni zabavi. Tako pa se to dogaja v ustanovi, ki je financirana iz strani davkoplačevalcev preko obveznega prispevka za dolgotrajno oskrbo. In jeseni odpirajo ti ljudje v isti ustanovi še otroški vrtec. Človek ne more, da se ne bi vprašal kako dolga je pot od prikritega snemanja spolnih aktov oskrbovancev, "smešnega in simpatičnega striptiz plesa" do spolnih prestopkov glede na to, da so se v tem domu očitno naselili pravi izprijenci...
kokodek |  22 .06. 2026 ob  13: 58
ljudje, ki nimajo smisla za humor so betežni in dostikrat tudi hudobni,amen!
weixler |  22 .06. 2026 ob  10: 39
-1
CELA DRAMA IZ ENEGA STRIPTIZA , MARSIKDO KI TUKAJ KOMENTIRA IN SE ZGRAŽA BI SI ŽELEL TEGA DOŽIVETJA . DEOS KOPER IMA ODLIČNE ZAPOSLENE IN VRHUNSKE STORITVE . ZABAVA JE BIL MED ZAPOSLENIMI IN TO JE NJIHOVA STVAR . V DRUGIH PODJETJIH SE JE NA RAZNIH SINDIKALCIH DELALO ŠE MARSIKAJ VEČ OD ENEGA PLESA PA NI NIHČE OBJAVLJAL NA REGIONALU.