Slovenija in Hrvaška sta z zrelim pristopom pripeljali odnose v zelo dobro fazo, je ob prihodu na Blejski strateški forum danes dejal hrvaški premier Andrej Plenković. Dodal je, da bi bilo mogoče vprašanje meje med državama rešiti v tem mandatu.
PLENKOVIĆ POHVALIL ODNOSE MED SLOVENIJO IN HRVAŠKO: Bodo v tem mandatu rešili tudi vprašanje meje?
Slovenija

Državi sta po njegovih besedah v času vlade slovenskega premierja Janeza Janše vzpostavili "sijajen dialog, odlično komunikacijo in sodelovanje". "Gospodarski odnosi, turizem, odprta vprašanja, vse se rešuje v zadovoljstvo obeh držav," je dejal.
Vprašanje meje je za nas pomembno, želimo, da se rešuje na način, ki ne bo obremenjeval odnosov, pa tudi ne ribičev na obeh straneh meje, je dejal Plenković. Na vprašanje, ali bo vprašanje meje med državama rešeno v tem mandatu, je odgovoril: "Kar se nas tiče, da. (...) To bi bilo dobro, vsi bi bili zadovoljni," je odgovoril.
Plenković na BSF sodeluje na panelu o prihodnosti Evrope, ob robu srečanja pa naj bi se sešel tudi s premierjem Janšo.
Komentiraj
Regional priporoča
Novo iz Slovenije
Več kronike
ZARADI NJUNE VOŽNJE Z E-SKIROJEM IZGUBIL ŽIVCE: Na eni izmed izolskih ulici je zavrelo
M.U.
-
danes ob 11:00
V TRGOVINI SE JE POČUTIL KOT DOMA: Na koncu so mu vrata pokazali koprski policisti
M.U.
-
danes ob 08:51
OBSEŽNA AKCIJA NA BOVŠKEM: Pogrešanega so danes iskali tudi s helikopterjem in droni (FOTO)
A.S.
-
včeraj ob 20:32
