V Steklarni Rogaška v Rogaški Slatini so zaradi obstoja nevarnosti izpusta jedkih nevarnih snovi, evakuirali zaposlene, policisti pa so zavarovali območje, so sporočili iz Policijske uprave Celje. Ob tem so prebivalce ožjega območja pozvali, da do preklica nevarnosti ostanejo v zaprtih prostorih, zaprejo okna in vrata ter izklopijo zračenje.
NEVARNOST IZPUSTA JEDKIH NEVARNIH SNOVI! Zaposlene v Steklarni Rogaška evakuirali
Kronika

Da v podjetju z okoli 800 zaposlenimi, ki je leta 2015 postalo del finske korporacije Fiskars, obstaja nevarnost izpusta jedkih nevarnih snovi, so najprej sporočili z regijskega centra za obveščanje Celje, ko so jih o tem obvestili iz podjetja. Vodja intervencije Boris Žnidarko iz celjske poklicne enote gasilcev prebivalcem svetuje, naj spremljajo medije, prek katerih jih bodo tudi obvestili o preklicu nevarnosti, in dosledno upoštevajo navodila vodstva intervencije ter podjetja.
V slatinskem podjetju je septembra lani tudi gorelo. Poškodovan ni bil nihče, nastalo pa je za okoli 100.000 evrov materialne škode. Takrat je zagorelo na plinski peči, namenjeni za predelavo stekla.
Komentiraj
Regional priporoča
Več kronike
VEČURNA ZAPORA SKRIVALA TRAGEDIJO: Policija razkrila razlog dramatične intervencije
M.U.
-
danes ob 11:42
PRETEPALA IN ROPALA DIJAKE: 19-letnikoma z območja Krškega večletni zaporni kazni
U.G.
-
danes ob 10:39
PRIMORSKA AVTOCESTA PONOVNO ODPRTA: Ostaja večkilometrski zastoj (FOTO, VIDEO)
M.U.
-
danes ob 08:45
Zadnje z obale
Več trendov
Novo iz Slovenije
ČE IMATE TA OTROŠKI AVTOSEDEŽ, UKREPAJTE TAKOJ: Predstavlja resno tveganje (FOTO)
M.U.
-
danes ob 09:11
JANEZ JANŠA: "Državo smo izbojevali s pogumom ljudi, ki so verjeli v Slovenijo"
A.P.
-
včeraj ob 08:45
