Slovenska odbojkarska reprezentanca je v Mariboru, v tekmi za zaprtimi vrati, še drugič v dveh dneh premagala Belgijo, tako kot na Ravnah je bil tudi tokrat izid 3:1. Selektor Luka Slabe je tokrat nekoliko pomešal postavo, a se to v igri ni veliko poznalo.
Slovenski odbojkarji še drugič premagali Belgijo

Prvi niz so Slovenci dobili s 25:18, v drugem so bili s 25:21 uspešnejši gosti, preostala dva niza pa so Slabetovi izbranci dobili na 17 oziroma 22.
V slovenski vrsti je bil z 18 točkami najučinkovitejši korektor Alen Šket, kapetan Tine Urnaut jih je dosegel 18, bloker Alen Pajenk (na blokerskem mestu je ob Pajenku igral Matej Vidič) jih je prispeval 13. Slovenska vrsta je pokazala zelo dobro obrambo, nekoliko slabša pa je bila v napadu. Storila je 24 neizsiljenih napak, od tega 15 pri servisu.
To je bila za slovensko reprezentanco zadnja pripravljalna tekma pred evropskim prvenstvom na Poljskem in Danskem. Slovenci v Herning potujejo v sredo naslednji teden, v petek jih čaka Srbija, v soboto Finska, v nedeljo pa Nizozemska.
Regional priporoča
Zadnje z obale
Več kronike
NAZADNJE SO JO VIDELI V PIRANU: Pogrešajo 29-letno Polino, policija poziva k pomoči
M.M.
-
danes ob 17:12
TRAGEDIJA NA LJUBLJANSKEM RINGU: Po silovitem trčenju v tovornjak umrla voznica
M.M.
-
danes ob 16:19
IZGUBIL NADZOR NAD VOZILOM: 19-letnik umrl po večkratnem prevračanju avtomobila
U.G.
-
danes ob 13:57
Več trendov
Novo iz Slovenije
PREOBRAT NA VRHOVNEM SODIŠČU: RTV Slovenija uspela v sporu z Erjavčevo stranko
M.M.
-
danes ob 15:24
